Dlaczego ,,Gra o Tron” wciągnęła tylu widzów?
Rozrywka

Dlaczego ,,Gra o Tron” wciągnęła tylu widzów?

Seriale w dzisiejszych czasach przeżywają swój złoty wiek, mimo że wcześniej stały w hierarchii dosyć nisko. Produkcja seriali cały czas się rozwija i podwyższa swoją jakość. Fenomenem w tym przypadku stał się serial ,,Gra o Tron”, który zachwycił wielu widzów.

Obecnie jakość seriali można porównywać do wyoskobudżetowych i pełnometrażowych filmów, które niekiedy stoją nawet na niższym poziomie. Seriale nie są nowym zjawiskiem, ale obecnie odbierane są zupełnie inaczej. Świadczy o tym oczywiście jakość oraz tematyka poszczególnych filmów. Obecnie powstaje bardzo dużo seriali, które oprócz funkcji rozrywkowej, mają wpływ na postrzeganie różnych istotnych spraw. Próbują się dostosowywać do oczekiwań współczesnych odbiorców.

,,Gra o Tron” wykorzystuje schemat spełniania oczekiwań odbiorców i być może właśnie to świadczy o jej fenomenie. Rzecz ma się podobnie jak sytuacja dziewiętnastowiecznych powieści, które często ukazywane były w odcinkach. Z resztą serial także powstał na podstawie książki. Przemyślana fabuła, mnóstwo wątków, zaangażowanie emocjonalne i różne charaktery bohaterów – to zarówno schemat prozy wydawanej w XIX wieku, jak i dzisiejszych seriali. Można stwierdzić, że oczekiwania odbiorców wiele się nie zmieniają, zmieniła się tylko forma ich spełniania.

Co decyduje o fenomenie ,,Gry o Tron”?

Oglądalność serialu jest ogromna i sytuuje się na pierwszym miejscu, w rankingu najczęściej oglądanych seriali. Siedem sezonów nie znudziło odbiorców, a tylko wzbudziło ich zainteresowanie. Co zatem sprawia, że serial tak wciąga? Zdawało by się, że gatunek fantasy interesuje tylko pewną grupę odbiorców, tymczasem wiele osób, które nie żywi sympatii do tego rodzaju filmów – ogląda ,,Grę o Tron” z zaciekawieniem.

Ciekawe seriale online za darmo dostępne są na stronie Kinoman.co

Pierwszym z czynników, który ma wpływ na takie zainteresowanie serialem jest wciągająca fabuła, która jest bardzo dobrze poprowadzona. Liczne wątki, zwroty akcji i punkty kulminacyjne sprawiają, że ludzie z niecierpliwością oczekują kolejnych odcinków. Prawidłowo i ciekawie zbudowana historia to pierwszy krok, aby zdobyć uznanie widzów.

Zangażowanie emocjonalne i zżycie się z bohaterami to kolejny ważny aspekt, który w serialach jest niezwykle ważny. ,,Gra o Tron” bardzo dobrze rysuje charaktery postaci, przez co każdy posiada swoich ,,ulubieńców” i tych, których nienawidzi. O to w tym wszystkim chodzi. Spodziewamy się, że większość bohaterów w końcu umrze, ale mimo wszystko przywiązujemy się emocjonalnie do postaci i przeżywamy sytuacje, w której giną.

Granie na emocjach widzów to kolejny ważny czynnik, który ma wpływ na tak duż popularność seriali. W ,,Grze o Tron” dawka przemocy oraz seksualności jest ogromna. Jest to zabieg, który ma wzbudzić w odbiorcach skrajne emocje, a przez to zaangażować go w przeżywanie filmowej rzeczywistości.

Nieprzewidywalność serialu to istotny element, który właściwie buduje całe napięcie i chęć sięgania po kolejne odcinki. Niewyjaśnione zakończenia i wątki, które są trudne do wyjaśnienia to typowe zabiegi, które mają na celu toczyć pewną intelektualną ,,grę” z odbiorcą.

Post Comment