Dlaczego gry uznawane są za szkodliwe?
Rozrywka

Dlaczego gry uznawane są za szkodliwe?

Z przykrością przyznajemy, że bardzo duża liczba osób uznaje nadal, że gry to niebezpieczeństwo i to oczywiście z taką pomocą osoby młode popełniają przestępstwa. Jest to szczególnie dziwne, albowiem nasza rodzima specjalizacja gier komputerowych niezwykle energicznie rozwija się (posiadamy popisowych reprezentantów w tej branży!), a pozostali nie ograniczają się w określaniu takich albo innych krytycznych sądów a także opinii.

Ostatnimi czasy niezwykle dużo gracze zagrywają się w postapo. Jakoś tak gry te trafiły do ich gustu – być może dlatego, że co poniektóre z gier są prorocze? Szczególnie chyba to najbardziej do nich przyciąga. Jest to nieco wymyślne, ale gracz kocha chodzić w samotne i zrujnowane światy, poszukiwać surowców, które pozostały albo ważnych substratów, trafiać na urządzone w pewien sposób gangi i prowadzić rozmowę z nimi, handlować. Wszystko to zdaje się potencjalną przyszłością w obliczu zagłady cywilizacyjnej, takiej jak całkowita wojna nuklearna, uderzenie meteorytu na glob lub wykształcenie się nowej, szkodliwej i choroby nie do uleczenia.

Gry komputerowe zapewniają nam na krótką chwilę utożsamić się z herosem w szczególności z tych światów oraz zaznać jego przygód. Zazwyczaj gracze robią tak, że albo utożsamiają się z bohaterem oraz przedsiębiorą takie decyzje, które są dobre i które prawdopodobnie podjęliby w analogicznych uniwersach, albo kreślą w wyobraźni psychikę bohatera oraz starają się odpowiednio do jego psychiki.

Tym sposobem gra się o wiele lepiej, przynajmniej w przygody z gatunku RPG. Wtedy uniwersa te mogą w gruncie rzeczy zainspirować – niektórzy gracze stanowią tu odpowiedni wzorzec, dlatego że przejście 4 części gry ze wszystkimi deelcekami (można wciągnąć się w to do reszty) zabiera nieomal 12 miesięcy.

Oczywiście rekomendujemy każdemu granie w gry komputerowe. Nie jest tak, jak słychać i czyta się w mediach – rozrywka przed laptopem w granicach zdrowego rozsądku jest w stanie dostarczyć od groma korzyści. Dla młodszych graczy jest to na przykład obcy język, dlatego że przez granie w pozycje mogą one prędzej się go nauczyć. Znamy masę osób, które dokładnie tym sposobem opanowali angielski, a dzięki temu ich kolejna edukacja była bardziej owocna!

Post Comment