Jakie są style aranżacji wnętrz?
Dom

Jakie są style aranżacji wnętrz?

W dzisiejszych czasach wiele ludzi postanawia podjąć decyzję o budowie lub zakupie nowego domu. Aranżacja wnętrza bywa trudna, ponieważ wiele osób nie posiada wyobraźni wzrokowej i nie zna się na obowiązujących trendach w obecnej architekturze. Dobrym rozwiązaniem dla takich osób jest zatrudnienie profesjonalisty, czyli architekta wnętrz, który pomoże urządzić wnętrze, w którym każdy poczuje się komfortowo. Jakie więc wyróżnia się style aranżacji wnętrz? 

Styl skandynawski

Styl ten charakteryzują przede wszystkim jasne barwy, prostota i inspiracja naturą. W takim wnętrzu nie trudno jest znaleźć surowe meble wykonane z drewna, szafki, regały o nieskomplikowanych kształtach geometrycznych. Chromowana stal jest również chętnie zestawiana z drewnem. Wysokiej jakości plastik formuje różnego rodzaju dekoracje jak misy, czy wazony, które idealnie komponują się z całością pomieszczenia. Kolorystyka to przewaga odcieni bieli, szarości i czerni. Dodatkiem zazwyczaj jest też butelkowa zieleń i akcenty błękitu. Decydując się na urządzenie wnętrza w stylu skandynawskim, trzeba zrezygnować z firan. Okna powinny dawać wnętrzu naturalne światło, które nie może być zakryte przez niepotrzebne materiały.

Styl prowansalski

We wnętrzach w stylu prowansalskich dostrzec można odcienie lawendy i pastelowe odcienie błękitu, różu i fioletu. Biel stanowi w tym przypadku kolor bazowy, którego tle dobrze komponują się kolorowe dodatki. Do dekoracji wnętrza w stylu prowansalskim wykorzystuje się elementy wykonane z drewna, kamieni kojarzącymi się z domami prowansalskimi. Koniecznym aspektem jest umieszczenie starych lub postarzonych mebli. Styl ten przypadnie do gustu romantykom.

Styl retro

Tutaj uderzającą cechą charakterystyczną jest bogata paleta barw. Nasycenie pomarańczy, żółci czerwieni i czerni bardzo ładnie prezentuje się jako wspólna mieszanina. Beże i szarości świetnie komponują się w formie ozdobnych poduszek i obrazów na ścianę. Staromodne, stylizowane sprzęty bez wątpienia dodają pomieszczeniu urokliwego charakteru. Kolorowe plakaty dopełnią całość pomieszczenia.

Styl rustykalny 

Sielanka i spokój to dwa przymiotniki, które najlepiej opisują to wnętrze. Króluje tutaj drewno, przywiązanie do ludowych tradycji i ciężkich, prostych form. Kredensy i komody będą stanowić wspaniałe uzupełnienie takich pomieszczeń. W pomieszczeniach utrzymywanych w stylu rustykalnym dominują odcienie beżu i popiel. Biel stanowi podstawę, na której doskonale prezentują się hafty i koronki, które zdobią liczne serwetki. Styl przeznaczony dla miłośników wiejskiej sielanki.

Bogactwo kształtów i barw umożliwia aranżowanie wnętrza według indywidualnego gustu. W zależności od temperamentu człowieka można mieszać i przeplatać ze sobą style tak, aby tworzyły jedną, spójną całość. Różnorodność doceniania jest przez wielu estetów, trzeba jedynie pozbyć się strachu, że coś może pójść nie tak. Charakter wnętrza ma niesamowity wpływ na jakość ludzkiego samopoczucia. Dobór kolorystyki wnętrza powinien pasować do właściciela.

Meble w różnych stylach dostępne są na stronie http://www.radiuscentrum.pl/ – meble do jadalni, sypialni, salonu i wielu innych pomieszczeń.

Post Comment