Sposoby na radykalną poprawę kreatywności
Ogólna

Sposoby na radykalną poprawę kreatywności

Bycie kreatywnym oznacza podejmowanie ryzyka i ignorowanie wątpliwości oraz stawianie czoła lękom. Oznacza to zerwanie z rutyną i zrobienie czegoś innego w celu zrobienia czegoś innego.

Oznacza to wytyczenie tysiąca różnych tras, aby dotrzeć do jednego celu. Oznacza to wyzwanie każdego dnia. Bycie kreatywnym oznacza poszukiwanie inspiracji nawet w najbardziej przyziemnych miejscach. Oznacza to tworzenie bez krytyki. Bycie kreatywnym oznacza, że się wie, jak znaleźć podobieństwa i różnice między dwoma zupełnie przypadkowymi pomysłami. Bycie kreatywnym oznacza, że człowiek myśli.

Bycie kreatywnym oznacza zdolność wyrażania siebie w nowy, wyjątkowy sposób, jest wiele sposobów, w jakie ludzie to robią, inni rysują obraz, inni śpiewają, inni robią zdjęcia. Bycie kreatywnym oznacza tworzenie czegoś nowego, nie tylko kopiowanie innych, i bycie kreatywnym w tym, co musi odkryć talent, który jest ukryty w człowieku.

Kreatywność może wydawać się wrodzona, ale podobnie jak wiele innych rzeczy, w rzeczywistości jest to delikatna równowaga między naturą a wychowaniem. Innymi słowy, twórcze myślenie może zostać wzmocnione przez siły zewnętrzne i niekoniecznie opiera się na „dobrych genach” lub zdolnościach naturalnych.

Na szczęście nowe badania wskazują drogę do różnych podejść mentalnych i środowiskowych, które mogą pomóc w ulepszeniu twórczości – kreatywności. Kreatywność jest jak mięsień. Musi być rozciągnięta, zakwestionowany i czasami wypychana poza strefę komfortu.

Sposoby na radykalną poprawę kreatywności

Trzeba uczyć się poprzez współpracę

Ciekawość doprowadzi cię do kreatywności. Systematycznie można stać się bardziej kreatywnym i innowacyjnym. Rzeczywiście, współpraca i uczenie się od innych może być właśnie tym, czego człowiek potrzebuje, aby zwiększyć kreatywność.

Robić coś, co się kocha

Utknąć w poszukiwaniu pomysłów? Nie wiadomo, co robić? Życie potrzebuje równowagi, aby kreatywność nie ucierpiała. W liście do syna Albert Einstein dostarczył wiele ojcowskiego wglądu, gdy zwracał się do syna zainteresowanego grą na fortepianie, która ma zastosowanie do zatracenia się w procesie twórczym: „zrób coś, co cię zadowoli. „To jest sposób, aby dowiedzieć się najbardziej, że kiedy robisz coś z taką przyjemnością, że nie zauważysz, że czas mija”, napisał Einstein. „Czasami jestem tak pochłonięty pracą, że zapominam o południowym posiłku”.

Miłość i kreatywność są ze sobą powiązane. Hobby, takie jak gra na instrumencie, bieganie lub zbieranie pamiątek, może pomóc się zrelaksować i zwalczyć stres, jednocześnie zwiększając kreatywność.

Znaleźć inspirację z innych branż

Następny pomysł nie może pochodzić z kopiowania tego, co konkurent już zrobił. Trzeba szukaj więc innowacji w różnych branżach i niszach. Sprawdzić, jakie firmy dominują. Jak można przenieść to, co pracowało dla firm spoza branży na własny rynek? Może można ulepszyć te pomysły. Inspirowanie się innymi branżami to świetny sposób na zwiększenie własnej kreatywności.

Zobacz, jakie przedmioty oferuje sklep internetowy Dekolo.pl

dekolo

Odłączyć mózg (lub po prostu nie robić nic)

Jak pisał kiedyś Alan Cohen: „W pracy jest cnota, a cnota jest w spoczynku, używajcie i nie przeoczcie”. Czasami najlepsze pomysły pojawią się, gdy nie trzeba nadwyrężać mózgu, próbując wymyślić następny świetny pomysł. To może być podczas snu. Kilka godzin odpoczynku pomoże być bardziej produktywnym i kreatywnym. Może następny innowacyjny pomysł pojawi się podczas jazdy, ćwiczeń, wędrówek, zakupów, siedzenia w samolocie lub oglądania zachodu słońca. Jeśli brakuje kreatywności, warto zrelaksować się, niech mózg zacznie działać.

Spacer

Spacer to doskonały sposób na pobudzenie kreatywności. Przeciętna osoba siedzi codziennie od 7 do 15 godzin. To okropne dla zdrowia i nastroju, co oznacza, że może to być straszne dla kreatywności. Badania wykazały, że chodzenie poprawia kreatywne myślenie. W kolejnym badaniu odkryto, że osoby biorące udział w chodzeniu na spotkania są bardziej kreatywne i zaangażowane.

Wywołać właściwy nastrój

Brak pomysłów lub niezdolność do rozwiązania problemu może być bardzo frustrująca. Jeśli nie ceni się całkowitej ciszy, muzyka może sprawić, że nastrój i kreatywność będą dla danej osoby dodatkowym atutem. Wielu kreatywnych przedsiębiorców używa muzyki, by zmienić swoje nastroje i zachować kreatywność. To też może działać na każdego.

Post Comment