Szybkie pożyczki pod zastaw nieruchomości: co warto o nich wiedzieć?
Biznes i finanse

Szybkie pożyczki pod zastaw nieruchomości: co warto o nich wiedzieć?

Jeżeli wierzyć dostępnym statystykom, Polacy nadal stosunkowo niechętnie korzystają z takich rozwiązań, jak pożyczki pod zastaw nieruchomości. Dotyczy to zarówno pożyczek udzielanych przez banki, jak i tych, które są udzielane przez firmy pozabankowe. Co do tej drugiej kategorii, to badania sondażowe jednoznacznie dowodzą, że spora liczba polskich konsumentów nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że pożyczkę pod zastaw domu lub mieszkania można zaciągnąć nie tylko w banku, ale również w firmie pozabankowej.

Co więcej, szybkie pożyczki pod zastaw nieruchomości w firmach pozabankowych wykazują wiele specyficznych dla siebie zalet, o których nie możemy mówić w przypadku kredytów hipotecznych udzielanych przez banki. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Szybkie pożyczki pod zastaw nieruchomości: co warto o nich wiedzieć?

Oczywiście, najbardziej istotnym atutem takich rozwiązań, jak pożyczki pod zastaw nieruchomości w firmach pozabankowych jest ich łatwa dostępność, czym wyraźnie odróżniają się na plus od analogicznych rozwiązań oferowanych przez banki. Jak wiadomo, aby otrzymać jakąkolwiek pożyczkę w banku, nie tylko kredyt hipoteczny ale nawet zwykłą pożyczkę konsumpcyjną, trzeba każdorazowo spełnić szereg precyzyjnie określonych wymagań a także dopełnić wszelkich formalności. Nawet więc jeżeli poszczególny klient spełnia wymagania stawiane mu przez bank(co nie jest łatwe), to samo załatwienie wszystkich procedur oraz zdobycie koniecznych dokumentów może trwać nawet całe tygodnie.

W przypadku pożyczek hipotecznych udzielanych przez firmy pozabankowe tego rodzaju trudności i obostrzenia rzecz jasna nie występują. Wynika to po pierwsze z faktu, że firmy pożyczkowe mają znacznie więcej swobody jeżeli chodzi o kreowanie swojej polityki pożyczkowej, niż ma to miejsce w przypadku banków. Mogą więc, na przykład, celem zdobycia uznania klientów dążyć do tego, aby sama procedura starania się o pożyczkę była możliwie jak najprostsza, najszybsza i najbardziej komfortowa dla konsumenta, co w przypadku banków, skrępowanych odgórnie narzuconymi regulacjami, jest niemożliwe.

Drugą istotną kwestią, o jaką często pytają osoby zainteresowane pozabankowymi pożyczkami pod zastaw nieruchomości, jest kategoria takich parametrów, jak oprocentowanie, kwota pieniędzy, jaką można pożyczyć czy też termin spłaty. Jeżeli chodzi o oprocentowanie pozabankowych pożyczek pod zastaw nieruchomości, to jest ono wyższe, niż ma to miejsce w przypadku kredytów hipotecznych udzielanych przez banki, jednak różnice nie są znaczące. Maksymalna kwota pożyczki zależy od danej firmy: czasami może to być 100 lub 200 tysięcy złotych, a czasami nawet więcej.

Również okres spłaty pożyczki jest parametrem zależnym od polityki danej firmy pożyczkowej, jednak zazwyczaj przy pożyczkach na większe sumy klient może indywidualnie negocjować okres spłaty z firmą pozabankową. Wypada również dodać, że większość firm pożyczkowych oferuje klientom zaciągającym u nich pożyczki pod zastaw nieruchomości różnego rodzaju ubezpieczenia i udogodnienia na wypadek ewentualnych problemów, takie jak na przykład możliwość okresowego zawieszenia spłaty zobowiązania lub rozłożenie spłaty kredytu na większą ilość rat.

Post Comment