Wymagania stawiane ubrankom dziecięcym
Rodzina

Wymagania stawiane ubrankom dziecięcym

Dobór odpowiednich ubranek dla dzieci jest uzależniony od wieku dziecka i sposobu użytkowania ubranek. Innych ubrań potrzebuje niemowlak, innych energiczny przedszkolak, a jeszcze inne wymagania wobec garderoby, będzie miał nastolatek. Wspólne dla wszystkich grup wiekowych są wymagania jakościowe. Nie ma znaczenia, czy założy je duże, czy małe dziecko, ubrania dla nich powinny być wygodne, uszyte z naturalnych materiałów oraz odpowiadać pewnym normom.

Najważniejszą kwestią do rozstrzygnięcia jest wybór materiałów, z jakich szyte są dziecięce ubranka. Powinny być to materiały naturalne, bawełna lub len. Szczególnie dla niemowląt istotne jest, by były to materiały nie wywołujące alergii, bezpieczne, miękkie, przewiewne i wygodne. Batystowe kaftaniki, lniane koszulki i bawełniane śpiochy, to najlepszy wybór dla oseska.

Podobnie w przypadku przedszkolaka oraz ucznia młodszych klas szkoły podstawowej. Tutaj liczy się wygoda i naturalność. Ubrania nie powinny ograniczać swobody poruszania się, spodnie najlepiej na gumce, bawełniane koszulki i oddychające bluzy, to wszystko, czego potrzebuje maluch.

Wysokiej jakości ubranka dziecięce i inne artykuły przeznaczone dla dzieci dostępne są na stronie sklepu internetowego http://ubierzdziecko.pl/ – sprawdź!

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze ubioru dla dzieci jest sposób konserwacji. Ubranka powinny być wykonane z materiałów, które łatwo dają się prać. Nie mogą to być ubrania wymagające czyszczenia chemicznego, lecz odzież, którą można prać, nawet w wysokich temperaturach oraz prasować żelazkiem.

W przypadku odzieży wierzchniej, to powinna ona być wykonana z nowoczesnych, oddychających materiałów, które mimo niewielkiej grubości potrafią zatrzymać ciepło, są wodoodporne, a przy tym pozwalają skórze oddychać.

Przy wyborze dziecięcych ubrań powinniśmy pomyśleć również o bezpieczeństwie ich użytkowania. Im mniejsze jest dziecko, tym baczniejsza uwagę powinniśmy zwrócić na wszelkie guziki, aplikacje i inne ruchome elementy. Maluch mógłby je odgryźć, oderwać i połknąć. Nie wspominając już o tym, że dla niemowlęcia, które leży takie elementy są niewygodne. Funkcjonalność ubranek dla małych dzieci jest najważniejsza. Dziecko musi czuć się dobrze w swoim ubranku, dlatego powinno być miłe w dotyku, miękkie i nie ograniczać dziecięcej aktywności. Ubranka powinny mieś szerokie wycięcia na głowę oraz brak silnych, ściskających ściągaczy przy rączkach lub szyi. Nie ma znaczenia, czy będą to ubranka tanie, czy droższe, markowe lub uszyte przez babcię, to nie są sprawy ważne dla malucha.

Ubrania dla nastolatka, to już inna sprawa, gdyż to już duże dziecko, które ma swoje zdanie i upodobania. Jeżeli nie ma żadnych przesłanek zdrowotnych, to rodzaj materiału nie ma znaczenia. Kupując ubrania dla dzieci starszych powinniśmy zdać się na ich rozsądek i poprzestać na sugestiach. W przypadku małych dzieci to my dyktujemy warunki, uwzględniając życzenia malucha w zakresie np. koloru.

Rodzice często ulegają pokusie by kupować małym dzieciom ubranka, które są małą kopią dorosłych ubrań. Niektóre z nich urzekają wzornictwem, ilością detali, ciekawym krojem. Jednak aspekt estetyczny, mimo, że ważny, nie powinien dominować przy wyborze ubranek dla dzieci. O wiele ważniejsze jest bezpieczeństwo, wygoda i użyteczność tych ubrań, a im młodsze dziecko, tym ta ochrona powinna być kwestią najistotniejszą.

Post Comment