Zimowe buty dla kobiet – co warto o nich wiedzieć.
Ogólna

Zimowe buty dla kobiet – co warto o nich wiedzieć.

Zima jest tą porą roku, która w wielu elementach życia przynosi element nudy czy nawet stagnacji. Wiosną i latem w wielu dziedzinach można pozwolić sobie na swobodę i szaleństwo, zimą ochota na nowości i eksperymenty przemija. Podobnie jest z modą. Na odważne i kuse kreacje pozwolić sobie możemy jedynie w obliczu wysokich temperatur. Zimą nasz strój zdeterminowany jest przez niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Ujemne temperatury zmuszają nas do ubierania się na cebulkę i zakładania ubrań w pierwszej kolejności ciepłych i wygodnych, a dopiero później efektownych. Podobnie rzecz ma się z butami. Nad wygląd przedkładamy ich praktyczne zastosowanie, ciepło i wygodę. I o ile panom taki stan rzeczy łatwiej jest zaakceptować, o tyle panie często czują się rozczarowane ofertą sklepów obuwniczych. Zimowe kolekcje butów dla kobiet są bardzo różne, jednak wiele pań ma obawy, że będą musiały wybierać pomiędzy butami ciepłymi i wygodnymi, a tymi, które naprawdę im się spodobają. Czy ich obawy są uzasadnione? Czy można znaleźć na rynku dobrze wyglądające, a przy tym praktyczne zimowe buty dla kobiet? Spójrzmy.

  1. Kozaki – to chyba najpopularniejszy model zimowych butów dla kobiet. Panie najchętniej wybierają kozaki sięgające do połowy łydki, choć ostatnie sezony przyniosły w tym temacie nowość – kozaki sięgające za kolano. Te modele chętnie kupują panie między 20, a 30 rokiem życia. Kozaki występują w wersjach z płaskim obcasem, na tzw. słupku, lub szpilce. Te ostatnie są najmniej wygodne, zważywszy porę roku i wynikające z tego tytułu utrudnienia np. śliskie chodniki. Często jednak panie decydują się na zakup kilku par butów zimowych w tym właśnie kozaków na eleganckiej szpilce, które mają przydać się w przypadku wielkich wyjść, czy uroczystych okazji.
  2. Śniegowce – to rodzaj zimowych butów dla kobiet, który przeżywa renesans. Śniegowce noszone były w PRL-u, a najpopularniejsze marki obuwnicze w ostatnich sezonach, zdecydowały się na ponowne wprowadzenie ich do swojej oferty. Opłaciło się! Wiele pań, szukających przede wszystkim butów ciepłych i wygodnych z nieskrywaną radością sięgnęło po właśnie ten model.
  3. Emu – to rodzaj butów dla kobiet, który wywołuje wiele kontrowersji. Jest modelem najchętniej podrabianym i najgłośniej komentowanym. Same miłośniczki Emu przyznają, że buty nie są piękne i w zasadzie bez względu na to, do czego się je założy nigdy nie wyglądają dobrze. Jakie są zatem ich zalety? Przede wszystkim wygoda!
  4. Buty trekkingowe – to rodzaj specjalistycznych butów dla kobiet, które jednak z wielu względów zasługują na uwagę. Przede wszystkim buty trekkingowe i ich lżejsza wersja – półtrekkingowe świetnie sprawdzą się w czasie ostrej zimy w mieście. Są niezwykle wygodne i ciepłe, a solidna, gumowa podeszwa doskonale trzyma się podłoża i nawet na mocno oblodzonym chodniku nie naraża użytkownika na upadek.

Bez względu na to, jaki rodzaj butów z zimowych kolekcji skradnie nasze serca, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały one wyprodukowane. Jeśli zależy nam na niezawodności i chcemy, by zakupiona para służyła nam dłużej niż jeden sezon – postawmy na skórę naturalną. Jest ona łatwa w pielęgnacji, a buty z niej wykonane długo wyglądają na zadbane i eleganckie.

Post Comment